NOVI USPJEH Tea Kovačević trijumfovala u Sofiji

14.10.2024.

Najbolja teniserka Republiek Srpske i BiH, šampionka Evrope  Tea Kovačević prošlog je vikenda ostvarila još izuzetan rezultat osvajanjem prvog mjesta na međunarodnom teniskom turniru prve kategorije iz kalendara Tenis Evrope u Sofiji u konkurenciji juniorki do 16 godina starosti.

Turnir “Sofia Cup”, kojeg je Tea osvojila, dolazi u pravom trenutku, odnosno u njenom pripremnom periodu za završni Masters turnir, na kojem nastupa najboljih osam juniorki Evrope, a bit će održan od 23. do 26. oktobra u Monte Carlu.

Na turniru u Sofiji sjajna reprezentativka BiH je bez izgubljenog seta došla do titule te na taj način potvrdila svoju domnaciju u kategoriji juniorki i do 16 godina starosti.

Tea je u finalu pobijedila Eleonoru Tonevu iz Bugarske. Nakon vodstva od 6:2 i 3:0 za bh. teniserku, godinu dana starija bugarska igračica je predala meč.

Podsjetimo, Tea Kovačević je prošlog mjeseca ostvarila najveći uspjeh karijere osvojivši Evropsko prvenstvo U-14, a sada će predvoditi listu na završnom Mastersu u Monte Carlu jer se tu plasirala kao najbolja od osam najboljih koje će nastupiti u Kneževini Monaco i to u konkurenciji djevojaka koje su po godinu ili dvije starije od Tee.

Završni Masters Monte Carlo do 16 godina (žene): Tea KOVAČEVIĆ, Valerija GARNEVSKA, Ioana Maria SANDRU, Carla GIAMBELLI, Oliwia SYBICKA, Vlada Razina, Selena ROMERO CALVO.