U-12: Tripić bez konkurencije

22.01.2024.

Sara Tripić, teniserka iz Doboja osvojila je šampionski pehar na Prvensvu BiH u konkurenciji do 12 godona koje je održano u Banjaluci. Ona je u finalu pobijedila Amajlu Kadrić rezultatom 2:0 (6:1, 6:3).  Plasmanom u  finale Amajli je pripalo  drugo mjesto, dok su Jovana Jevtić i Dea Hadžimešić dolaskom u polfinale zauzele treće mjesto na Zimskog prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki do 12 godina starosti.
 Titulu u muškoj konkurenciji osvojio je Adian  Kurtćehajić koji je u finalu bio bolji od Kana Ahićasa 2:1 ( 4:6, 6:4, 11:9.  Kan Ahić je bio drugi, a treće mjesto zauzeli su Nikola Golijanin i Nikola Sandalj.
Na turniru kod juniora U12 učestvovala su dvadeset i dva juniora, registrovana u teniskim klubovima širom Bosne i Hercegovine.